Aktivní fáze léčby

1. Předání snímacího aparátku

Nácvik s dítětem nasazování a sundávání rovnátka. Ukázka aktivace snímacího rovnátka, kterou provádí rodiče doma. Informace o manipulaci a čištění rovnátka.

2. Nasazení fixního aparátku

Separace – pár dní před nasazením fixního aparátu se musí mezi stoličky vložit separační gumičky, které od sebe zuby nepatrně oddálí a umožní bezproblémové nasazení kovových kroužků.

Ortodontických kovové kroužky se v další návštěvě vyberou a nacementují na první stoličky.

Na vnější stranu zubů od premolárů po řezáky s lepí kompozitním materiálem ortodontické zámky.

Rovnání zubů probíhá speciálními drátky – oblouky, které jsou vkládány do kroužků a k zámkům jsou připevněny elastickými ligaturami-gumičkami. Gumičky se mění každou návštěvu, je tedy možné barvy střídat nebo zvolit nenápadné stříbrné gumičky.

Po nasazení fixního aparátu probíhá podrobná hygienická instruktáž s nácvikem. Pacient dostává všechny zubní kartáčky, které jsou potřeba.

Průměrná doba léčby se pohybuje mezi 1,5 až 2,5 roku, kontroly probíhají každých 4-6 týdnů, při kterých proběhne aktivace aparátku, aby léčba plynule pokračovala, ale také opakovaná kontrola čištění zubů, abychom se vyvarovali vzniku malhygieny – nánosů plaku, gingivitidy – otoku dásní s krvácením. Obě tyto komplikace výrazně zpomalují léčbu (viz. komplikace léčby)

Typy zámků

DOTAZY VOLEJTE (+420) 596 620 125

Pokud se nedovoláte, zašlete nám své telefonní číslo a my Vám zavoláme nazpět.